VIQUA
540 mm 20 mm Inside x 23 mm Outside 20 mm Inside x 23 mm Outside UV Sleeve with O-Rings
SKU: QSO410
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$69.99
Features
Specifications
UV Sleeve with O-Rings, 540 mm Length, VH410, VH410M, VH410-F20 UV Systems, 20 mm Inside x 23 mm Outside Dia
- High quality, fire polished quartz sleeves
- Wide range of diameters, wall thickness and lengths
- Supplied with open ends or with closed test tube ends
| Brand | VIQUA |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section I6 |
| Package Length (in) | 1.60" |
| Package Width (in) | 1.20" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Manufacturer Part Number | QSO-410 |
| Length | 540 mm |
| For Use with | VH410, VH410M, VH410-F20 UV Systems |
| Diameter | 20 mm Inside x 23 mm Outside |