Double HH
2-3 Category Hardened Steel Yellow Zinc Plated Quick Hitch Adapter Kit
SKU: 03015X
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$32.99
Features
Specifications
Precision machined from hardened steel, heavy-duty double hh quick hitch adapter kits feature yellow zinc plating for added corrosion resistance.
| Brand | Double HH |
|---|---|
| UPC | 032874102269 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section T5 |
| Package Length (in) | 1.80" |
| Package Width (in) | 3.00" |
| Package Height (in) | 3.00" |
| Manufacturer Part Number | 10226 |
| Category | 2-3 |
| Material | Hardened Steel |
| Finish/Color | Yellow Zinc Plated |
| Includes | (2) 1-1/8 in ID X 1-7/16 in OD X 2-3/4 in Adapters, (2) 7/16 X 1-1/2 in Slotted Spring Pins |