Features
Specifications
Rapid/Quick Link, Standard Oval, 1/4 in, 2-1/8 in Inside Length, 0.51 in Inside Width, 880 lb, Steel, Zinc Plated
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section I1 |
|---|---|
| Package Length (in) | 1.50" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Shape | Standard Oval |
| Trade Size | 1/4 in |
| Inside Length | 2-1/8 in |
| Inside Width | 0.51 in |
| Load Capacity | 880 lb |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |