Features
Specifications
Downloads
6A EASY PLUG BR
- UL Listed
| Brand | Pass & Seymour |
|---|---|
| UPC | 785007864106 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section C2 |
| Package Length (in) | 5.40" |
| Package Width (in) | 1.50" |
| Package Height (in) | 1.50" |
| Manufacturer Part Number | 2601BPCC10 |
| Country of Origin | Mexico |
| Amperage | 15.0 A |
| Color | Brown |
| Product Line | Pass & Seymour |