Features
Specifications
Downloads
Quick Square Pocket Square
- ABS plastic body holds up to heavy-duty use
- Versatile layout tool works as a rafter square, try square, protractor, or power saw guide
- Pocket Square
- Manufactured by Stanley
| Brand | Stanley |
|---|---|
| UPC | 076174460605 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 26, Section H4 |
| Package Length (in) | 7.40" |
| Package Width (in) | 6.80" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Manufacturer Part Number | 46-060 |
| Country of Origin | Vietnam |
| Length | 7.7 in |
| Width | 7.9 in |
| Height | 1.05 in |
| Weight | 0.36 lbs |
| Battery Test Summary | STANLEY_UN38.3 LITHIUM TEST SUMMARY_Rev_1,2.pdf |
| Warranty | 1YW |
| Blade Length | 10 In |
| Blade Stroke Length | 10 In |
| Individual Vs. Set (Syndigo) | INDIVIDUAL |
| Product Primary Material | ABS |