SKU: QJ46769014NYR
| Location: Aisle 08, Section T5
$5.79
8 In stock
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
Features
Specifications
90deg Quick TeeJet Female Adapter with 1/4" Female NPT
| Brand | TeeJet |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section T5 |
| Package Length (in) | 2.20" |
| Package Width (in) | 1.20" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | QJ46769014NYR |
| Thread Size | 1/4" Female NPT |
| Pressure Rating | 300 psi |
| Material | Nylon |