Features
Specifications
Transform your Dewalt screwgun motor into an auto-feed screw gun with the Quik Drive DWA3G2 Adapter. This adapter is compatible with cordless models DCF622B, DCF622M2, and DW969, as well as corded models DW267 and DW268. Easily attach the DWA3G2 to your screwgun nose, then connect any Generation 2 Quik Drive auto-feed attachment.
| Brand | Simpson Strong-Tie |
|---|---|
| UPC | 746056546825 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 30, Section X1 |
| Package Length (in) | 1.00" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Manufacturer Part Number | DWA3G2 |
| Housing Material | Steel |
| Product Type | Screw Gun Adapter |