Features
Specifications
Acme Nut, 3/4-6, Right Hand Thread Direction, Steel, Plain
| Brand | G&G Manufacturing Company |
|---|---|
| UPC | 661202021516 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section T7 |
| Package Length (in) | 1.40" |
| Package Width (in) | 1.20" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Manufacturer Part Number | 413-1206 |
| Thread Size | 3/4-6 |
| Thread Direction | Right Hand |
| Material | Steel |
| Finish | Plain |