Features
Specifications
Acme Nut, 7/8-6, Right Hand Thread Direction, Steel, Plain
| Brand | G&G Manufacturing Company |
|---|---|
| UPC | 661202021530 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section T7 |
| Package Length (in) | 1.60" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | 413-1406 |
| Thread Size | 7/8-6 |
| Thread Direction | Right Hand |
| Material | Steel |
| Finish | Plain |