Features
Specifications
This Southwire Flat Blank Cover is a durable, 2-gang octagonal plate made from galvanized steel with a silver finish. It features a 4" width and keyhole mounting holes for quick and easy installation, providing a clean, flat closure for octagonal boxes.
| Brand | Southwire |
|---|---|
| UPC | 837654081730 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section D1 |
| Package Length (in) | 4.00" |
| Package Width (in) | 2.60" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Color | Silver |
| Finish | Galvanized |
| Thickness | 0.06" |
| Material | Steel |
| Number Of Gangs | 2 |
| Shape | Octagonal |
| Width | 4" |