Racquet Zapper
Battery Operated Hand Held Bug Zapper
SKU: LL10706
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$12.99
Features
Specifications
Innovative bug killer that looks like a tennis racquet but zaps mosquitoes, flies, and other pests at the push of a button and a swing. EPA (Environmental Protection Agency) registered electric grid is guarded by 2 protective grids on each side. Pests go through the outside to inner hot grid but your fingers don't. Powered by (2) AA batteries, not included. Push-button handle/green LED (light emitting diode) light indicates On. 14 inches long.
| Brand | Racquet Zapper |
|---|---|
| UPC | 009326724058 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 33, Section I6 |
| Package Length (in) | 19.40" |
| Package Width (in) | 6.60" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Power Source | Battery Operated |
| Finish | Black & Blue |