Features
Specifications
Fill-Rite offers a full line of kits and replacement parts to keep your pumps, meters and accessories operating at peak performance.
| Brand | Fill-Rite |
|---|---|
| UPC | 089404216279 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 12, Section S2 |
| Package Length (in) | 0.40" |
| Package Width (in) | 5.00" |
| Package Height (in) | 3.00" |
| Manufacturer Part Number | KIT700SL |
| For Use with | FR300 and FR700 Series Pumps |
| Includes | Retaining Ring, Spring, O-ring (Small), Stainless Steel Mating Ring, O-ring (Large), and Carbon Sealing Ring (Large) |