Plews LubriMatic
1/8 in NPT Seal-Off Grease Coupler
SKU: P05041
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$8.99
Features
Specifications
Grease Coupler, Seal-Off, 1/8 in, NPT, For Use With: Grease Gun
- Oil and grease resistant rubber tip
- Used for lubricating cars with grease plugs
| Brand | Plews LubriMatic |
|---|---|
| UPC | 028893050414 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section M2 |
| Package Length (in) | 4.40" |
| Package Width (in) | 2.20" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | 05-041 |
| Type | Seal-Off |
| Thread Size | 1/8 in |
| Thread Type | NPT |
| Suitable For Use With | Grease Gun |