Features
Specifications
Seal O-Ring, silicon carbide
- Seal, mechanical, silicon carbide (includes 40160 o-ring)
| Brand | ACE PUMPS |
|---|---|
| UPC | 681056401524 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 11, Section X3 |
| Package Length (in) | 1.40" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Manufacturer Part Number | BAC-7SC |
| Material | silicon carbide |