Danco
#93 Faucet Seat For Kohler
SKU: 40602
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$2.99
Features
Specifications
Downloads
Repair your leaky faucet with the Danco low lead faucet seat. Fixing a dripping faucet is an easy and inexpensive alternative to replacing the entire fixture. Replacing a worn out valve seat will provide a better seal and prevent leaks. Stopping the leak saves water, energy and money.
| Brand | Danco |
|---|---|
| UPC | 076335218649 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 05, Section I2 |
| Package Length (in) | 0.56" |
| Package Width (in) | 0.56" |
| Package Height (in) | 0.38" |
| Manufacturer Part Number | 30001E |
| Country of Origin | Taiwan |