Features
Specifications
Downloads
SMA1000CH SecureMount Anchor 1 Pair
- Chrome Finish Is Highly Reflective For A Mirror-Like Look That Works With Any Decorating Style
- Supports Up To 300 Lbs.
- Limited Lifetime Warranty
| Brand | Moen |
|---|---|
| UPC | 034584007728 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section I6 |
| Package Length (in) | 3.40" |
| Package Width (in) | 3.20" |
| Package Height (in) | 4.40" |
| Manufacturer Part Number | SMA1000CH |
| Country of Origin | Taiwan |
| Length | 4.200 In |
| Width | 3.400 In |
| Height | 3.400 In |
| Volume | 48.55 |
| Weight | 0.660 |
| Finish | Chrome |