Features
Specifications
Downloads
Self-Closing Shower Valve with 7" Pull Chain
- Chrome plated heavy duty pattern
- Deluxe aerator
- 1/2″ FIP connection
- Replaceable stem, cam and spring mechanism
- Shower valves ideal for urinals when used with standpipe assembly
| Brand | Jones Stephens |
|---|---|
| UPC | 717510051001 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section H2 |
| Package Length (in) | 4.60" |
| Package Width (in) | 4.60" |
| Package Height (in) | 3.50" |
| Manufacturer Part Number | S05-100 |
| Connection | 1/2" FIP |