Features
Specifications
Adjustable for various roof pitches from 0/12 to 6/12. Covers 2 In. space around chimney where pipe passes through a sloped ceiling for an attractive finish. Matte black finish. No assembly required.
| Brand | SELKIRK |
|---|---|
| UPC | 053713107122 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 01, Section C2 |
| Package Length (in) | 19.00" |
| Package Width (in) | 19.00" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Manufacturer Part Number | 206512 |
| Size | 6 In. |
| Roof Pitch | 0/12 Degree to 6/12 Degree |
| Width | 16-1/2 In. |
| Length | Adjustable 19 - 30 In. |
| Color | Matte Black |
| Material | Galvanized Steel |
| For Use With | Model SSII |