Features
Specifications
Stainless steel inner, double wall smoke pipe designed for superior venting and safety at reduced clearances. Fits major woodstove brands.
| Brand | SELKIRK |
|---|---|
| UPC | 053713133473 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 01, Section C2 |
| Package Length (in) | 10.40" |
| Package Width (in) | 10.00" |
| Package Height (in) | 4.20" |
| Manufacturer Part Number | 258240 |
| Size | 8 In. |
| Material | Stainless Steel Liner & Galv Jacket |