Features
Specifications
Used to seal the opening where the chimney penetrates the roof and to divert rain and snow down from the roof and away from the chimney system.
| Brand | SELKIRK |
|---|---|
| UPC | 053713131097 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 01, Section C2 |
| Package Length (in) | 31.00" |
| Package Width (in) | 12.25" |
| Package Height (in) | 32.50" |
| Manufacturer Part Number | 206830 |
| Size | 6 In. |
| Material | Aluminum |
| Color | Mill |
| Base Dimensions | 27 In. x 31-7/8 In. |
| Roof Pitch | 6/12 to 12/12 |