Features
Specifications
3" tee with cap. Type L insulated pipe for pellet stove applications. 3" diameter. Sizes: A 9", B 4-1/2".
| Brand | SELKIRK |
|---|---|
| UPC | 053713166211 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 01, Section D1 |
| Package Length (in) | 3.50" |
| Package Width (in) | 3.50" |
| Package Height (in) | 6.00" |
| Manufacturer Part Number | 243100 |
| Type | Type L Insulated |
| Diameter | 3 In. |
| Height | 9 In. |
| Finish | Unpainted |
| Material | Stainless Steel Liner & Galv Jacket |