SKU: SO7A200P
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$42.99
Features
Specifications
Sharp point drywall screws used for fastening interior drywall to wood. Feature a sharp point and phillips bugle head. For use with DuraSpin fastening system. May also be used with Makita, Milwaukee, Pam, and Hilti collated screwdriving systems.
| Brand | SENCO |
|---|---|
| UPC | 741474205309 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 30, Section X1 |
| Package Length (in) | 7.00" |
| Package Width (in) | 6.60" |
| Package Height (in) | 7.60" |
| Manufacturer Part Number | 07A200P |
| Size | #7 |
| Length | 2" |
| Head Style | Phillips Bugle Head |
| Thread | Coarse |
| Finish | Phosphate |