SKU: SN15BAB
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$79.99
/ Box
/ Box
Features
Specifications
For sheathing, subflooring, roof decking, subcomponents lathing, window units cedar shingles, furring Fascia & Soffits, vinyl siding. Fits Senco SNS45XP, SNS40, SNS44XP, SNS41, SNS50, M2+, M2, M1, DeWALT® D51430, Max TA551, Hitachi N500AC, 5008AA/AB, Porter Cable MS200, Others Atro Panta 100, DuoFast DS-7664, Fasco F4P-G-50, Spotnails XS6650.
| Brand | SENCO |
|---|---|
| UPC | 741474102103 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 30, Section W5 |
| Package Length (in) | 4.60" |
| Package Width (in) | 4.20" |
| Package Height (in) | 12.60" |
| Manufacturer Part Number | N15BAB |
| Collation Type | Paper Tape |
| Crown Width | 7/16 in |
| Finish | Galvanized |
| Leg Length | 1-1/4 in |
| Material Gauge | 16 |
| Point Type | Chisel |