Features
Specifications
One hole Steel Service Cable Strap. Fits cable sizes-12-2 and 14-2.
| Brand | Steel City |
|---|---|
| UPC | 785991016826 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section D1 |
| Package Length (in) | 0.40" |
| Package Width (in) | 2.20" |
| Package Height (in) | 2.20" |
| Manufacturer Part Number | SE098-3 |
| Product Net Width | 1/2 in |
| Product Net Depth / Length | 1 in |
| Brand / Label | Steel City / Iberville |
| Effective Date | 20001128 |
| Material | Steel |
| Product Name | STEEL CITY DIECAST FITTINGS |
| Thickness | 0.5 in |
| WEEE Category | Product Not in WEEE Scope |
| IDEA Granular Category Code (IGCC) | 2727 >> Metal straps |
| Country of Origin | United States (US) |
| Selling Unit of Measure | each |