Features
Specifications
The Gardner Bender 3/16 in. x 1-3/8 in. Gray Steel Staples for Service Entrance Cables (100-Pack) fasten a variety of cable sizes. These straight-driving staples won't split or splinter wood.
- High quality steel
- For #6 SEU and other service entrance cables
- Offset legs drive straight
- Won't split wood
| Brand | Gardner Bender |
|---|---|
| UPC | 032076003098 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section D4 |
| Package Length (in) | 3.60" |
| Package Width (in) | 2.40" |
| Package Height (in) | 4.60" |
| Manufacturer Part Number | GSE-310 |
| Each in Package Height (in) * | 4.500 |
| Each in Package Width (in) ° | 3.500 |
| Each in Package Length/Depth (in) * | 2.500 |
| Each in Package Weight (oz) ° | 17.680 |