Features
Specifications
Shaft seal Kit, FR1200, FR2400, FR4200, FR4400, FR600, SD1200, and SD600 Series Pumps, Includes: Carbon Sealing Ring, Washers, Retaining Ring, Spring, O-ring (Small), Ceramic Mating Ring, and O-ring (Large)
| Brand | Fill-Rite |
|---|---|
| UPC | 089404216095 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 12, Section S2 |
| Package Length (in) | 4.80" |
| Package Width (in) | 0.30" |
| Package Height (in) | 14.20" |
| Manufacturer Part Number | KIT120SL |
| For Use with | FR1200, FR2400, FR4200, FR4400, FR600, SD1200, and SD600 Series Pumps |
| Includes | Carbon Sealing Ring, Washers, Retaining Ring, Spring, O-ring (Small), Ceramic Mating Ring, and O-ring (Large) |