Shakespeare
Brush Cutter Fixed Head Trimmer Head
SKU: 706040
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$27.99
Features
Specifications
The Shakespeare Brush Cutter Trimmer Head is equipped with durable metal blades to easily cut thick weeds and brush. Universal fit for 99% of all gas straight-shaft trimmers. Ideal for cutting thick weeds and brush. Uses 3 replaceable and durable metal blades that meet ANSI safety standards. Includes 3 durable metal blades and an adapter kit for easy installation.
| Brand | Shakespeare |
|---|---|
| UPC | 015221148721 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 20 End Cap |
| Package Length (in) | 8.60" |
| Package Width (in) | 6.40" |
| Package Height (in) | 1.80" |
| Line Feed | Fixed |
| Shaft | Universal |