Shakespeare
Push-N-Load 3-Blade Fixed Feed Universal Shaft Replacement Trimmer Head
SKU: 757355
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$24.99
Features
Specifications
The Shakespeare Push-N-Load 3 Blade Trimmer Head is a more versatile and longer-lasting option than traditional line trimmer heads. This head is ideal for cutting both grass and light brush as its nylon blades last longer than line. The unique push-button design allows for quick blade changes, saving you time.
| Brand | Shakespeare |
|---|---|
| UPC | 015221148660 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 20 End Cap |
| Package Length (in) | 9.00" |
| Package Width (in) | 5.60" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Line Feed | Fixed |
| Shaft | Universal |