Features
Specifications
Plastic disconnect clip for SharkBite fittings. Product is individually bagged.
| Brand | SHARKBITE |
|---|---|
| UPC | 697285601246 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 06, Section H1 |
| Package Length (in) | 4.25" |
| Package Width (in) | 6.00" |
| Package Height (in) | 10.88" |
| Manufacturer Part Number | U708A |
| Pipe Size | 3/8 In. |
| Material | Plastic |