Features
Specifications
Permanent on most surfaces, marks most surfaces. Fade- and water-resistant ink in quick drying, non-toxic alcohol-based formula. Carded.
- Dries fast, resists water and stays permanently
| Brand | Sharpie |
|---|---|
| UPC | 071641301733 |
| Store Location (Lititz, PA) | Front Checkout |
| Package Length (in) | 7.40" |
| Package Width (in) | 3.60" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Applicable Materials | Metal Paper Plastic |
| Includes | Black Red and Blue Markers |
| Lead/Tip Color | Assorted |
| Lead/Tip Type | Fine |