Stens
5/16 in 1-3/4 in Steel Shear Bolt
SKU: 780047
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$1.59
Features
Specifications
Shear Bolt, 5/16 in, 1-3/4 in Thread Length, Steel
| Brand | Stens |
|---|---|
| UPC | 023899344475 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 11, Section W3 |
| Package Length (in) | 5.60" |
| Package Width (in) | 3.00" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | 780-047 |
| Thread Size | 5/16 in |
| Thread Length | 1-3/4 in |
| Material | Steel |