#10 2-1/2 in Flat Head Phillips Sheet Metal Screw
SKU: FT10X212
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$0.14
- Buy 50 for $0.12 each and save 14%
Features
Specifications
Sheet Metal Screw, #10, 2-1/2 in Overall Length, Flat Head Type, #3 Drive Size, Phillips Drive Type, Fully Threaded Thread Length, Steel, Zinc Plated
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section D1 |
|---|---|
| Package Length (in) | 2.50" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 2.50" |
| Thread Size | #10 |
| Overall Length | 2-1/2 in |
| Head Type | Flat |
| Drive Size | #3 |
| Drive Type | Phillips |
| Thread Length | Fully Threaded |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |