#14 1-1/2 in Flat Head Phillips Sheet Metal Screw
SKU: FT14X112
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$0.14
- Buy 100 for $0.12 each and save 14%
Features
Specifications
Sheet Metal Screw, #14, 1-1/2 in Overall Length, Flat Head Type, #3 Drive Size, Phillips Drive Type, Fully Threaded Thread Length, Steel, Zinc Plated
| UPC | 738287636772 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section D1 |
| Package Length (in) | 1.50" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 1.50" |
| Thread Size | #14 |
| Overall Length | 1-1/2 in |
| Head Type | Flat |
| Drive Size | #3 |
| Drive Type | Phillips |
| Thread Length | Fully Threaded |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |