Features
Specifications
Downloads
Hex SMS SS Black, 10 x 1
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section D1 |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.03" |
| Package Width (in) | 0.02" |
| Package Height (in) | 0.01" |
| Class | MR |
| Sub Class | SS |
| Size | 10 x 1 |
| Head Style | Hex Washer |
| Drive Type | Slotted, Hex |
| Thread Length | Full |
| Hardness | 18-8 |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Painted Black |