#7 5/8 in Pan Head Slotted/Phillips Sheet Metal Screw
SKU: PT7X58
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$0.12
- Buy 100 for $0.10 each and save 17%
Features
Specifications
Sheet Metal Screw, Combo, #7, 5/8 in Overall Length, Pan Head Type, #2 Drive Size, Slotted/Phillips Drive Type, Fully Threaded Thread Length, Steel, Zinc Plated
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section D2 |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.75" |
| Package Width (in) | 0.25" |
| Package Height (in) | 0.25" |
| Type | Combo |
| Thread Size | #7 |
| Overall Length | 5/8 in |
| Head Type | Pan |
| Drive Size | #2 |
| Drive Type | Slotted/Phillips |
| Thread Length | Fully Threaded |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |