Features
Specifications
Self Tapping Screw, #12, 5/8 in Overall Length, Pan Head Type, Phillips Drive Type, Type A Point Type, Steel, Zinc Plated
| UPC | 738287676426 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section D2 |
| Package Length (in) | 1.00" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 0.50" |
| Thread Size | #12 |
| Overall Length | 5/8 in |
| Head Type | Pan |
| Drive Type | Phillips |
| Point Type | Type A |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |