Features
Specifications
Sheet Metal Screw, #4, 3/8 in Overall Length, Flat Head Type, #1 Drive Size, Phillips Drive Type, Fully Threaded Thread Length, Steel, Zinc Plated
| UPC | 738287636413 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section D1 |
| Package Length (in) | 0.50" |
| Package Width (in) | 0.25" |
| Package Height (in) | 0.50" |
| Thread Size | #4 |
| Overall Length | 3/8 in |
| Head Type | Flat |
| Drive Size | #1 |
| Drive Type | Phillips |
| Thread Length | Fully Threaded |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |