#10 3/4 in Hex Washer Head Slotted Sheet Metal Screw
SKU: HT10X34
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$0.20
- Buy 100 for $0.17 each and save 15%
Features
Specifications
Sheet Metal Screw, #10, 3/4 in Overall Length, Type A Point Type, Hex Washer Head Type, Slotted Drive Type, Fully Threaded Thread Length, Steel, Zinc Plated
| UPC | 738287614138 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section D1 |
| Package Length (in) | 0.75" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 0.75" |
| Thread Size | #10 |
| Overall Length | 3/4 in |
| Point Type | Type A |
| Head Type | Hex Washer |
| Drive Type | Slotted |
| Thread Length | Fully Threaded |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |