3/8" x 1" Slotted Hex Washer Head Sheet Metal Screw
SKU: HT38X1
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$0.97
- Buy 25 for $0.82 each and save 15%
Features
Specifications
3/8" x 1" Slotted Hex Washer Head Sheet Metal Screw
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section D1 |
|---|---|
| Package Length (in) | 1.50" |
| Package Width (in) | 0.75" |
| Package Height (in) | 1.50" |
| Thread Size | 3/8" |
| Overall Length | 1" |
| Point Type | Type A |
| Head Type | Hex Washer |
| Drive Size | 9/16" |
| Drive Type | Slotted |
| Thread Length | Fully Threaded |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |