#6 3/4 in Hex Washer Head Slotted Sheet Metal Screw
SKU: HT6X34
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$0.07
- Buy 100 for $0.06 each and save 14%
Features
Specifications
Sheet Metal Screw, #6, 3/4 in Overall Length, Type A Point Type, Hex Washer Head Type, Slotted Drive Type, Fully Threaded Thread Length, Steel, Zinc Plated
| UPC | 738287614039 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section D2 |
| Package Length (in) | 1.00" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 0.50" |
| Thread Size | #6 |
| Overall Length | 3/4 in |
| Point Type | Type A |
| Head Type | Hex Washer |
| Drive Type | Slotted |
| Thread Length | Fully Threaded |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |