Features
Specifications
Sheet Metal Screw, #8, 1 in Overall Length, Type A Point Type, Hex Washer Head Type, Slotted Drive Type, Fully Threaded Thread Length, Steel, Zinc Plated
| UPC | 738287614084 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section D2 |
| Package Length (in) | 1.25" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 0.50" |
| Thread Size | #8 |
| Overall Length | 1 in |
| Point Type | Type A |
| Head Type | Hex Washer |
| Drive Type | Slotted |
| Thread Length | Fully Threaded |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |