#12 2-1/2 in Hex Washer Head Slotted Sheet Metal Screw
SKU: HT12X212
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$0.21
- Buy 50 for $0.18 each and save 14%
Features
Specifications
Sheet Metal Screw, #12, 2-1/2 in Overall Length, Type A Point Type, Hex Washer Head Type, Slotted Drive Type, Fully Threaded Thread Length, Steel, Zinc Plated
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section D1 |
|---|---|
| Package Length (in) | 2.75" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 2.75" |
| Thread Size | #12 |
| Overall Length | 2-1/2 in |
| Point Type | Type A |
| Head Type | Hex Washer |
| Drive Type | Slotted |
| Thread Length | Fully Threaded |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |