Features
Specifications
Plastic shelf bins are tough and durable, made from injection molded polypropylene material. These bins will last a lifetime and can replace worn out corrugated cardboard bins.
| Brand | Quantum Storage Systems |
|---|---|
| UPC | 651588010341 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 31, Section I1 |
| Package Length (in) | 22.60" |
| Package Width (in) | 3.20" |
| Package Height (in) | 4.00" |
| Manufacturer Part Number | QSB105RED |
| Number of Bins | 13 |
| Number of Dividers | 7 |
| Material | Plastic |
| Color | Red |
| Width | 4-1/8 in |
| Height | 4 in |
| Depth | 23-5/8 in |