Features
Specifications
Shelf Bracket, Series: 80/180, 14 in Length, 14 and 16 ga Cold Rolled and Spring Steel, Brass-Look, 320 lb Weight
| Brand | Knape & Vogt |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section H5 |
| Package Length (in) | 0.20" |
| Package Width (in) | 2.20" |
| Package Height (in) | 2.20" |
| Manufacturer Part Number | 180BR14 |
| Series | 80/180 |
| Length | 14 in |
| Material | 14 and 16 ga Cold Rolled and Spring Steel |
| Finish | Brass-Look |
| Weight Capacity | 320 lb |