Features
Specifications
Do it Rubber Off-White 3/4 In. Crutch Tip,(2-Pack) Off white. For crutches, canes, and walkers. Heavy-duty construction gives greater safety and longer wear. Steel disc reinforcement prevents shaft from piercing rubber base. Suction-grip assures weight placement and easy release. Not recommended for exterior use.
| UPC | 009326202808 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section I2 |
| Package Length (in) | 5.00" |
| Package Width (in) | 4.60" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Material | Rubber |
| Color | Off-White |
| Size | 3/4 In. to 7/8 In. |