Shepherd Hardware
9854 Furniture Dolly, 360 lb, Solid Wood Platform
SKU: 2201135
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$49.99
Features
Specifications
These new innovative products are ideal for moving and delivering equipment and supplies. The different platforms and shapes permit specialized uses and promote mobility and surface protection.
- Moves heavy things easily
| Brand | Shepherd Hardware |
|---|---|
| UPC | 039003098547 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section T3 |
| Package Length (in) | 18.00" |
| Package Width (in) | 12.00" |
| Package Height (in) | 5.00" |
| Manufacturer Part Number | PP25523 |
| Dimensions | 18-1/4 in W x 12-1/2 in H |
| Number of Casters | 4 |
| Platform Material | Solid Wood |
| Weight Capacity | 360 lb |