Features
Specifications
6' Internal Energy Absorbing Lanyard, Double-leg with Steel Connectors
| Brand | FallTech |
|---|---|
| UPC | 848013080042 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section N1 |
| Package Length (in) | 13.60" |
| Package Width (in) | 9.20" |
| Package Height (in) | 3.40" |
| Manufacturer Part Number | 8259Y3 |
| Weight | 6.2 |