SCRUSHER®
Polyester BlackHard Maple Shoe/Boot Brush and Scrubber
SKU: 88192
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$39.99
Features
Specifications
Everyone loves the great outdoors except when it's tracked across the carpet. Now there's a way to keep the outdoors where it belongs. The SCRUSHER(R) all but eliminates dirt, mud, grime and snow from tramping in your door. Order a SCRUSHER(R) today and see the outdoors the way it was meant to be seen - from your window. The entire family can use the SCRUSHER(R) to remove dirt, mud and slush from their sneakers, shoes and boots.
- Weather-resistant UV powder-coated finish
- Designed for year round use
- Durable press fit bottom brushes are spaced to keep the brushes free of debris
- All Scrusher boot brushes are made and assembled in the USA
- 3 in between the two side brushes, works well with shoe sizes up to about size 9, depending on the type of footwear
- Includes Mounting Screws
| Brand | SCRUSHER® |
|---|---|
| UPC | 035923881924 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 35, Section C1 |
| Package Length (in) | 11.60" |
| Package Width (in) | 4.80" |
| Package Height (in) | 6.20" |
| Manufacturer Part Number | H1RB |
| Type | Hard Maple |
| Bristle Material | Polyester |
| Handle Color | Black |