Features
Specifications
The Shop-Vac 8 ft x 1-1/2 in Dia hose fits vacuums with a 2-1/2 in Dia standard friction or locking inlets.
| Brand | Shop Vac |
|---|---|
| UPC | 026282905055 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 21, Section M5 |
| Package Length (in) | 18.13" |
| Package Width (in) | 14.00" |
| Package Height (in) | 17.75" |
| Manufacturer Part Number | 9050533 |
| Color | Black |
| Length | 8 |
| Material | Plastic |
| Outside Diameter | 1-1/2 in |
| Suitable for | Most Workshop Vacuums |