Features
Specifications
The approximate size of the Shop-Vac® small cartridge Filter is 5-3/4 in Dia and 5 in high.
| Brand | Shop Vac |
|---|---|
| UPC | 026282903983 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 21, Section M4 |
| Package Length (in) | 6.00" |
| Package Width (in) | 6.00" |
| Package Height (in) | 5.25" |
| Manufacturer Part Number | 9039833 |
| Type | Small Type AA |
| Width | 5-3/4 in |
| Height | 5 in |
| Suitable For Use With | Shop-Vac® 1 to 4 gal Wet/Dry Vacuums, 5 gal Portable H87S, 5 gal Hang-up®, 5 gal Wall Mount and 6 gal Long Life P12S Vacuums |